سه‌شنبه 10 خرداد‌ماه سال 1384


اگر دقت کرده باشید معمولا روی دیوار خانه هائی که در کنار آنها زمین خالی وجود دارد با حروف بزرگ نوشته شده
 « لعنت بر پدر و مادر کسی که اینجا آشغال بریزد » .راستی چرا نمی نویسند« لطفا اینجا آشغال نریزید » .

یا روی در برخی خانه ها باز هم با همان خط نوشته اند « در صورت پارک کردن پنچر می شوید » . و این در خالی است که روی در همان ساختمان برچسب پارک ممنوع هم وجود دارد .

 

این نشان می دهد که عده ای از ما هنوز با فرهنگ اجتماعی  آشنائی نداریم .گروهی به خود حق می دهند که زباله هایشان را هر جا دلشان خواست بریزند ولو به قیمت آزار دیگران باشد. و عده ای دیگر بدون توجه به ایجاد مزاحمت جلوی پل یک خانه پارک می کنند.اما نوشتن چنین عبارتهائی بر در و دیوار شهر نیز زیبنده این فرهنگ نمی باشد .

 

گفتم بنویسم رحمت خدا برکسی که تو این وبلاگ بیاد و نظر بدهد .


 


امروز مثلا روز بدون دخانیات است .قرار است کسی سیگار نکشد .البته امسال قلیان را هم به آن اضافه کرده اند.اما کی گوش می دهد.هر روزهم به خیل بزرگ سیگاریها افزوده می شود .


 


«هوای تازه» شعار انتخاباتی آقای لاریجانی ، در کنار عکسی از او با یک خنده مصنوعی روی دیوار های شهر جلوه گر شده است. نمی دانم این هوای تازه هم از همان نوع هوای تازه برنامه های « هویت» و « چراغ» استیا نقشه های دیگری در سر دارد.چون آباد گری مجلس هفتم را که داریم می بینیم.

چقدر این روزها دروغ می شنویم . قالیباف که واقعا دارد به هم می بافد . بعضی ها به او می گویند « خالیباف ».آخه یکی نیست به او بگوید همان وضع امنیت مردم را درست می کردی برایت کافی بود .

احمدی نژاد هم که دست از سر اسلام و حکومت اسلامی وعدالت و تبعیض بر نمی دارد.جناح راست بعد از دوم خرداد شعار های اصلاح طلبان را دارد استفاده می کند این یکی هنوز در وادی قبل از دوم خرداد است.

امروز تو خیابان میرداماد یک کاروان اتومبیل لوکس در حالیکه عکسهای رفسنجانی روی شیشه هایشان چسبانده شده بود ورانندگانشان  عده ای دختر و پسر جوان با تیپ های امروزی بودند با سرعت  مانور می دادند و از هم سبقت می گرفتند.عکسهای جالب رفسنجانی را با رای اولی ها را اینجا  ببینید .اینها از برکت ! دوران اصلاحات است .
بد نیست نامه زواره ای به جنتی را هم بخوانید.

در انتها آنکه اکبر گنجی یکشنبه شب به مرخصی آمد.مصاحبه اش را با خبرنگاران اینجا بخوانید. او گفته است گذشته مرا بی رحمانه نقد کنید