چهارشنبه 6 مهر‌ماه سال 1384


امروز آخرین روز هفته جنگ یا به بیانی هفته دفاع مقدس است .گرچه در این هفته درگیری یک موضوع مقدس دیگر بنام انرژی هسته ای شدیم و اینطور که پیش می رود در آینده هفته دفاع از این انرژی هم خواهیم داشت بد ندیدم صحبتهای آقای بهزاد نبوی را که در خصوص ایام جنگ در اینجا بیاورم .او می گوید : «دوران جنگ ما به چند مرحله تقسیم مى شود. یک ماه اول غافلگیرى بود که عراق به سرعت در ایران پیشرفت کرد و بخش هایى از جنوب و غرب کشور را تصرف کرد. دوره دوم تثبیت بود که نیروهاى مسلح توانستند خود را سازماندهى کنند و در مقابل تهاجم ایستادگى کرده و تقریباً جلوى پیشروى هاى جدید را بگیرند. دوره سوم با شکست محاصره آبادان شروع مى شود و با فتح خرمشهر به پایان مى رسد. تا این مرحله جنبه دفاعى جنگ وجه غالب آن بود.امام در این مقطع اعتقاد داشتند که جنگ باید پایان یابد اما در اثر برخى مخالفت ها و تصور پیروزى هاى بزرگ تر و در زمانى کوتاه، جنگ ادامه یافت. تفاوت قواعد جنگ در حالت دفاعى و تهاجمى درک نشد، متوجه نشدیم بین آزادى خرمشهر و فتح بصره تفاوت زیاد است و این مسئله قواعد متفاوتى حتى در سطح بین الملل دارد. به این ترتیب وارد مرحله چهارم جنگ شدیم. پس از فتح خرمشهر تا فتح فاو پیروزى نظامى ارزشمندى را به دست نیاوردیم هرچند که عملیات رمضان، خیبر و بدر و... مهم بودند. در عملیات خیبر نیروهاى ما روى یک دریاچه باتلاق به سرعت
۱۸ کیلومتر پل زدند تا بتوانند دو جزیره کوچک را در آن دریاچه تصرف کنند اما در واقع این فتح فاقد ارزش نظامى بود و در این دوره نیروهاى ما در یک حالت تثبیت نسبى به سر مى بردند. (هرچند در عملیات کربلاى ۵ ما مارش پیروزى مى زدیم اما در عمل براى پیشروى سه کیلومترى حدود سى هزار شهید دادیم...) در اواخر این مرحله قطعنامه ۵۹۸ صادر و بلافاصله از سوى عراق پذیرفته و از سوى ایران مخالفت مى شود چرا که ما در انتظار یک پیروزى بزرگ سپس پذیرش آتش بس بودیم. مرحله پنجم جنگ پس از بازپس گیرى فاو از سوى عراق آغاز و تا پذیرش آتش بس ادامه مى یابد و زمانى که آتش بس را پذیرفتیم وضعیت ما در جبهه ها بسیار بحرانى بود. امکان داشت هر لحظه جنوب ایران جدا شود و آن زمان امام چون دریافت که خطر بزرگى در کمین است آتش بس را پذیرفت».


بعد از بحرانی شدن اوضاع پرونده انرژی اتمی ، اصلاح طلبان سخنان احمدی نژاد در سازمان ملل را عامل اصلی برگشتن نظر اروپا می دانند. چرا که تا قبل از آن حتی وزیر خارجه آمریکا هم  احتمال تصویب چنین قطعنامه ای را بعید می دانست. جالب آنست جناح راست از این سخنرانی با افتخار یاد می کند و آنرا فتح الفتوحی می داند که پوزه مستکبرین به خاک مالیده شد. اما  جالب ترین آن سخنان آقای علی دوانی  در جلسه انصار  است که گفته «یکی از نشانه‌های پیش از ظهور، انقلاب و حضرت امام می‌باشد که شخصی خارجی به من می‌گفت اگر مرزها باز بود و برای سفر احتیاج به گذرنامه نبود، بسیاری از مردم دنیا مشتاق به حضور در ایران بودند که ببینند این چه کشوری است که به مقابله با قلدرهای عالم برخاسته و هیچ باک و هراسی هم از آنان ندارد. آنقدر به ایران می‌آمدند که دیگر جایی برای شما باقی نمی‌ماند و یا همین نطق چند دقیقه‌ای آقای احمدی‌نژاد که دنیا را تکان داد»

حالا در همین خصوص ابراهیم نبوی گفته است « ما هم همین را شنیده بودیم، گفته بودند که وقتی امام زمان بیاید یک موجودی به نام دجال پیدا می شود و یک حرف هایی می زند، ولی کسی نگفته بود منظورشان کیست. استاد علی دوانی، روحانی و مورخ در جلسه هفتگی انصار حزب الله نطق احمدی نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل را از نشانه های پیش از ظهور امام زمان دانست»خاتمی هم بازنشسته شد . بخوانید .مبارک است انشاء الله . امیدوارم سر مشق دیگر شیفتگان خدمت هم قرار بگیرد که این روز از فرط شیفتگی اکس زده اند و هم زمان تو هیات دولت و شورای نگهبان و قوه قضائیه کار می کنند.