پنج‌شنبه 24 مرداد‌ماه سال 1387
  1. صرفنظر از ازینکه سریال مدارک دکترا به چه سرانجامی دچار شود.این جریان بسیار جالب و درخور توجه است. پیگیر این سریال جذاب تر از حتی سریال آبکی سه در چهار تلویزیون است.کافی است شخصیتهای آن سریال را در ذهن داشته باشید و مصادیق آن را در همین موضوع پیگیری نمائید.
  2. حتما" کتاب "قلعه حیوانات" شاهکار جورج ارول را خوانده اید.همان کتابی که تا سالها در این نظام اسلامی  امکان انتشار نداشت و بعدها با سانسور تجدید چاپ شد.گویا عده ای آن را به حق اشاره به خود گرفته بودند.چرا که داستان آن کتاب هم انقلاب است اما از نوع حیوانی آن و انحرافاتی که در آن ایجاد می شود.مصداق آن کتاب و شخصیتهایش دقیقا" سردمداران آن زمان شوروی بوده که نویسنده با هنرمندی خاصی در این قالب پرورانده است. دوستی سالها پیش نسخه ای قدیمی از این کتاب را برای خواندن مجدد به من داد که در ابتدای آن با توجه به آشنائی به حکومت شوروی به صورت دست نویس مصداق هر یک از شخصیت های داستان را ذکر کرده بود و اشاره واقعی هر حادثه ای از داستان را ذکر کرده بود.       این موضوع هیچ ربطی به بند 1 ندارد 
  3. یکی دوست مازندرانی دیروز می گفت این دعوای توکلی و کردان سابقه طولانی دارد. هر دو اهل مازندران هستند اما کردان در استان برش زیادی دارد. در سال 80 که توکلی کاندید ریاست جمهوری شده بود برای تبلیغ به مازندران آمده بود که کردان علیه او موضع می گیرد و اجازه تبلیغات نمی دهد. در آن سال توکلی یکی از کمترین رای ها را از استان خودش می گیرد. الان توکلی در حال تلافی کردن است. او روز رای گیری تلاش زیادی برای مخالفت نمایندگان صورت داد اما گرفتن رای اعتماد کار را برای توکلی بسیار سخت کرد و اینجا هم کردان رودست دیگری به توکلی زد . حالا با مطرح شدن پرونده ضد اخلاقی کردان آن هم در زمان شاه و تایید شدن او بعنوان وزیر این تسویه حسابهای شخصی بیشتر نمود پیدا می کند که در نظام اسلامی اعتبار یک نماینده با داشتن پرونده اخلاقی تایید و یک نفر وزیر می شود و یا معاون دانشجوئی یک دانشگاه آزاد می گردد. فقط گشت ارشاد در خیابانها دو برابر شده است. برای کی؟

.