پنج‌شنبه 16 آبان‌ماه سال 1387

پارک بابا امان بجنورداجلاس دو روزه مالی در بجنورد فرصتی بود تا به هوای زیارت مشهد راهی شوم. این دو روز بجز مبحث مالیات بر ارزش افزوده که  توسط خانم مشیر فاطمی ارائه شد ، مانند جلسات قبل ،بقیه اوقات مطلب قابل توجهی نداشت و بیشتر مدیران در حال چرت زدن بودند من هم از فرصت استفاده می کردم و عکس آنها را می گرفتم و بین دو نیمه به آن نشان می دادم. البته آنتراکت مابین سخنرانی و پذیرائی آن دلپذیرتر بود.

از همه برای من دلنشین تر دیدار دوستان قدیمی بود آنهم پس از 15 سال ، دوستانی که4 سال از بهترین سالهای عمرمان را کنار هم گذراندیم و در این مدت طولانی خبری از هم نداشتیم. دیداری که خاطرات خوبی را برای ما زنده کرد.

بجنورد شهری کوهستانی و خوش آب و هواست. در این دو روز ، شبها خیلی سرد بود .اما روزها عالی بود. شب دوم که استخر را بخاطر ما قرق کرده بودند و ما هم از این فرصت نهایت بهره را بردیم سرمای شدید خوردیم.حتی چند نفر کارشان به دکتر و درمان کشید.

روز بعد آخرشب به سمت مشهد حرکت کردیم. سه ساعت راه بود. از شیروان و چناران گذشتیم.در فاروج مغازه های فراوان آجیل فروشی دیدنی بود. مانند سوهان فروشیهای جاده قم اینجا پر از آجیل فروشی بود. یکی از همراهان از یکی از این مغازه ها که چند قوطی سوهان معلوم نبود از کی داشت سوهان حاج حسین و پسران خرید ، کلی سوژه خنده بود.

قبل اذان صبح رفتیم حرم ، شلوغ بود، هوا بشدت سرد بود،این توسعه حرم که معلوم نیست با این همه بودجه کی می خواهد تمام بشه کلی پیاده روی باید کرد برای ما بد نیست ولی برای افراد مسن مشکل است جدیدا چند تا ماشین برقی گذاشته اند تا سالمندان این فاصله را با آنها طی کنند اما صف آن بسیار طولانی بود که در این سرما ایستادن در آن صف از توان آنها خارج بود.بعد از نماز و زیارت یه گوشه ای نشستم . فرصت خوبی بود مردم را تماشا می کردم. هر کسی در حال و هوای خودش بود.  بی خوابی شب قبل پلکهایم را سنگین کرده بود. تا ساعت۱۰ حرم بودم.

موقع برگشت نصف بیشتر هواپیمای فرست کلاس توپولوف در اختیار اکیپ ما بود. مهماندارها از این همه ولوله هاج و واج بودند. اصلا" فراموش کرده بودیم که سن و سالی از مون گذشته است. 

 یکی از همراهان اصرار داشت تا بجای مهماندار نکات ایمنی را نمایش دهد. البته می گفت شیرین کاریهای دیگری هم بلد است. یادم افتاد شیث رضائی بازیکن پرسپولیس که تو هواپیما پا شد و با میکروفن مهماندار اعلام نقص فنی کرد و واسه خودش پرونده درست کرد همین طور جو گیر شده بود.