پنج‌شنبه 16 آبان‌ماه سال 1387

 

دیشب پس از اینکه از اخبار دلخوری رهبر معظم انقلاب را از بی بند و باری مطبوعات نسبت به دولت شنیدم و اینکه خداوند از این حرفها گذشت نخواهد کرد .البته گفته نشد که آیا خداوند از دروغهائی که احمدی نژاد و دولتش تا امروز به خورد مردم داده اند گذشت خواهد کرد یا نه؟ خبر تائید نشده توقیف شهروند امروز را روی سایت تایناک خواندم.

امیدوارم خبر صحت نداشته باشد گرچه تا حالا در مورد خبر توقیف مطبوعات تمام شایعات به واقعیت پیوسته است. دلخوشی هر شنبه اول وقت ، قبل از رسیدن  به اداره خرید شماره جدید هفته نامه شهروند امروز بود که الحق وزین ترین نشریه امروز کشور است.

به نظرم علت توقیف آن می تواند گزارش مفصلی باشد که این هفته بابت مرگ حسن لاهوتی نگاشته بود و در رابطه با مرگ او با چندین نفر مصاحبه شده بود. حجه الاسلام لاهوتی از مبارزین قبل از انقلاب و نماینده امام در سپاه بود.

دو پسر حسن لاهوتی داماد های هاشمی رفسنجانی هستند و به همین خاطر نشریه شهروند امروز با فائزه و فاطمه دختران رفسنجانی و حمید داماد وی مصاحبه جالبی کرده است.

در این مصاحبه گفته شده به دنبال دستگیری وحید پسر لاهوتی در سال 60 ، پدر را هم با حکم لاجوردی به اوین می برند که رفسنجانی پیگیر ماجرا می شود و حتی حاج احمد آقا پیکی را از طرف امام به زندان می فرستد تا او را رها کنند اما لاهوتی در زندان می میرد. جالب است که وحید پسرش هم چند روز قبل از آن تو زندان فوت کرده بود و خانواده اش خبر نداشتند.

به خانواده لاهوتی گفته می شود که حسن لاهوتی بوده سکته کرده است. فاطمه می گوید بابا گفت بخاطر انقلاب دیگر پیگیر موضوع نشوید. اما بعدها گزارش پزشک قانونی که به دستشان می رسد می بینند که در آن اشاره ای به سکته قلبی نشده و مرگ او را مسمومیت ناشی از سم استرکنین تشخیص داده اند.

به نظرم این مطالب با توجه به اینکه پای امثال لاجوردی در میان است و ممکن است تبعاتی داشته باشد برای خیلی ها گران تمام شده است.  

در عکس نفر عمامه سفید سمت راست مرحوم لاهوتی است.

***** 

شعار هفته: ذلیخا حیا کن ، یوزارسیف  رها کن