دوشنبه 17 مرداد‌ماه سال 1384


وبلاگ که ترکیبی از "وب" و "لاگ بوک" است به صفحه ای اینترنتی گفته می شود که در آن بلاگر خاطرات روزانه خود را قرارمی دهدو یا راجع به انواع موضوعات و اتفاقات مختلف می نویسد.پدیده ای که روزانه علاقه مندان بیشتری پیدا می کند.درتکنوکراتی که یک موتور جستجوی وبلاگستان است می خواندم که تاکنون 14 میلیون وبلاگ را رد یابی کرده است و بطور میانگین هر 5 ماه تعداد آن دو براربر می شود.در گزارشی دیگر آورده شده بود که در هر ثانیه یک وبلاگ جدید ایجاد می شود.

کابران اینترنت هر یک می خواهند حضوری در این عرصه داشته باشند.وبلاگ نویسی امروزپرطرفدارترین نوع انتشار اینترنتی است.که از کاربران مفعول اینترنت ،ناشران فعالی می سازد که به هیچ سازمان یا رسانه ای وابسته نیستند.اما این ره آورد اینترنت چه خاصیتی دارد؟ به نظر من خواص متعددی می توان برآن متصور بود. مانند آرشیو سازی ، انتشار افکار، بروز احساسات، خاصیت اجتماعی، تاثیرات عمومی و رشد خلاقیت وبسیار موارد دیگر.در فرصتی دیگرتوضیحی بر این خاصیتهای وبلاگ خواهم نوشت.


 

دیروز ازمراسم استقبال رئیس جمهور سوریه نوشتم .امروز هم بدرقه ایشان بود. البته احمدی نژاد در این اولین دیدارش یک بد شانسی آورد و آن این که چون قدش از حد معمول کوتاه تر است با بشاراسدی دیدار کرد که قدش از حد معمول بلندتر است.رئیس جمهور مملکت ما همان کت وشلوار دیروزی را پوشیده بود.محال بود خاتمی در دو دیداراز یک دست لباس استفاده کند.بشار اسد امروز به منزل خاتمی رفت . این عکس را ببینید تا تفاوت را با عکسهای دیروز حس کنید.هماهنگی بین بند چرمی ساعت مچی خاتمی ( نادر آخوندی است که ساعت به دست دارد) با کفشهایش محشر است.