سه‌شنبه 20 فروردین‌ماه سال 1387

صبح اول وقت کیا زنگ زده می گه: خبر را خوندی؟ می گم نه!؟ تازه رسیدم بعد هم اوضاع و احوال ما مثل شما نیست  که صبحانه را با نون بربری دو رو خاشخاشی ! و پنیر پرورده  پشت میزم بخورم و نگاهی به خبرهای روزنامه ها بندازم. گرچه باید اعتراف کنم که یه زمانی هم خودم تو این دارو دسته بودم ولی خیلی وقته که توبه کردم و الان صبحانه خورده نخورده به کارم می پردازم و اگه فرصت بشه نیم نگاهی هم به صفحات وب بندازم.

گفتم حالا چی شده ؟

گفت جلوی وامتون را گرفتن.

کی همچین ... کرده؟

خوب معلومه پرزیدنت. صفحه 8 روزنامه دنیای اقتصاد را بخوان.

خبر از این قراره که دولت تصمیم گرفته برای تامین مالی 98 شرکت که آنها را نام برده از راهی غیر از منابع بانکی اقدام نماید.به بیانی بانکها دیگر از منابع خود به این شرکتها وام نخواهند داد. و پیشنهاد شده از طریق اوراق مشارکت، ‌انواع سکوک، فروش سهام و غیره این کار انجام بگیرد.

می بیند؟ چقدر مصوبه جامع و کامل و راهگشائی است. اول همه چیز را قطع می کنند و پیشنهاد می دهند تا ظرف سه ماه راه حلی برای آن پیدا کنند تازه اگر نشد درخواستشان را به معاون اول رئیس جمهور بفرستند تا شاید استثنا قائل شوند.

در مصوبه آمده این کار بخاطر ‌آزادسازی منابع بانکی از تسهیلات کلان و اختصاص آن به سایر بخش‌ها وتقویت تولید در بخش‌های اقتصادی انجام می شود. مگر این 98 شرکت تولیدی نیستند مگر در کار اقتصادی و اشتغال انجام نمی دهند؟

نکته اصلی "سایر بخش ها" ست. همان جا که خیلی کارها اقتصادی از جمله بیزینس شکر میوه گوشت و غیره انجام می شود.